Wycieczka do Paryża i nad Loarę

połączona z pobytem na Lazurowym Wybrzeżu

przygotowana dla pracowników Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Raszynie

TERMIN: 24.06-10.07.2005 r.

PROGRAM:

 1. Zbiórka o godz. 2000 przed budynkiem Szkoły Podstawowej. Wyjazd na noc w kierunku Wielunia.
 2. Dalszy przejazd na trasie: Wieluń - Jędrzychowice - granica PL/D - Saarbrucken - granica D/F - Crecy la Chapelle koło Paryża. Zakwaterowanie w hotelu (pok. 3-5 osobowe z łazienkami). Obiadokolacja, nocleg.
 3. Śniadanie i pobranie prowiantu. Przejazd do centrum Paryża. Zwiedzanie miasta piechotą na trasie: pl. Zgody - ogrody Tuileries - Luwr - wyspa Cite (katedra Notre-Dame i inne obiekty najstarszej części Paryża) - Dzielnica Łacińska (Sorbona, ogród i Pałac Luksemburski, Pantheon). Przejazd do Centrum Pompidou (krótki pobyt) i do dzielnicy Montmartre. Tu wieczorny spacer (bazylika Sacre-Coeur, pl. Tertre, Moulin Rouge). Powrót do Crecy. Obiadokolacja. Nocleg.
 4. Śniadanie i pobranie prowiantu. Przejazd na cmentarz Pere Lachaise. Krótki pobyt. Przejazd do centrum Paryża. Spacer piechotą na trasie: Trocadero - wieża Eiffla - Pola Marsowe - pl. Inwalidów - most Aleksandra III - pl. Zgody - kościół Madeleine - opera - pl. Vendome - pl. Zgody - Pola Elizejskie - pl. Gwiazdy (Łuk Triumfalny). Przejazd i krótki pobyt w nowoczesnej dzielnicy Defense. Na koniec dnia dla chętnych możliwość wycieczki statkiem po Sekwanie. Powrót do Crecy. Obiadokolacja. Nocleg.
 5. Śniadanie i pobranie prowiantu. Przejazd do Paryża. Dzień przeznaczony na ewentualne uzupełnienie zwiedzania obiektów z poprzednich dni, zwiedzanie wnętrz (np. Luwru) i indywidualne zwiedzanie. Jeżeli będą chętni autokar podjedzie do Eurodisneylandu. Powrót do Crecy. Obiadokolacja. Nocleg.
 6. Śniadanie i pobranie prowiantu. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Wersalu. Zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego. Przejazd: Wersal - Chartres. Zwiedzanie jednej z najwspanialszych gotyckich katedr. Przejazd: Chartres - Blois. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
 7. Śniadanie. Przejazd doliną Loary na trasie: Blois - Orlean - Chambord - Chaumont - Blois. Zwiedzanie wymienionych miejscowości, a w szczególności znajdujących się tam zamków. Obiadokolacja. Nocleg.
 8. Śniadanie. Przejazd doliną Loary na trasie: Blois - Chenonceaux - Amboise - Tours - Blois. Zwiedzanie wymienionych miejscowości, a w szczególności znajdujących się tam zamków. Obiadokolacja. Nocleg.
 9. Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Antibes - kąpieliska na Lazurowym Wybrzeżu. Zakwaterowanie na kempingu w 4-osobowych tzw. "mobil home" składających się z dwóch sypialni (w jednej łóżko podwójne, w drugiej 2 pojedyncze), aneksu kuchennego (z naczyniami, lodówką i kuchenką), saloniku, łazienki z WC i mebli ogrodowych - zdjęcie i plan dostępne u organizatorów w szkole.
 10. Odpoczynek, zwiedzanie Antibes, korzystanie z licznych atrakcji zarówno na kempingu (bar, restauracja, baseny, korty tenisowe, boisko do siatkówki, ping-pong, możliwość wędkowania) jak i w pobliżu (liczne zabytki, muzeum P.Picassa, plaża, port jachtowy, miasteczko wodne, park zoologiczny z tresurą zwierząt morskich, "dżungla motyli", boisko do piłki nożnej, golf, mini-golf, kluby, dyskoteki). Niestety większość tych atrakcji jest dodatkowo płatna.
 11. Odpoczynek.
 12. Wycieczka wzdłuż Lazurowego Wybrzeża na trasie: Antibes - Nicea - granica F/MC - Monaco - Monte Carlo - granica MC/F - Menton - Antibes. Zwiedzanie wymienionych miejscowości.
 13. Odpoczynek.
 14. Odpoczynek.
 15. Wycieczka wzdłuż Lazurowego Wybrzeża na trasie: Antibes - Vence - Grasse - Cannes - Frejus - Grimaud - St.-Tropez - Antibes. Zwiedzanie wymienionych miejscowości. Odpoczynek.
 16. Odpoczynek.
 17. Wykwaterowanie i zdawanie "mobil home". Przejazd na trasie: Antibes - granica F/I - granica I/A - okolice Klagenfurtu. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
 18. Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na trasie: okolice Klagenfurtu - granica A/CZ - granica CZ/PL - Cieszyn. Postój na posiłek we własnym zakresie po przekroczeniu granicy CZ/PL. Przejazd do Raszyna. Zakończenie wycieczki przed budynkiem Szkoły Podstawowej w późnych godzinach wieczornych.

CENA: 2.600,- zł

obejmuje:
- wysokopokładowy autokar zachodni (klimatyzacja, WC, barek, video) do dyspozycji na całej imprezie,
- wszelkie opłaty komunikacyjne (autostrady, parkingi),
- 8 noclegów w hotelach i 7 na kempingu w "mobil-home" (jak w programie),
- wyżywienie jak w programie (8 śniadań, 8 obiadów w porze kolacji - obiadokolacji; 4 pakiety z prowiantem podczas zwiedzania Paryża),
- ubezpieczenie TU SIGNAL IDUNA w wariancie "standard", wersja: koszty leczenia za granicą - do kwoty 10.000,- €; następstwa nieszczęśliwych wypadków - do kwoty 7.000,- zł, a z tyt. śmierci - 3.500,- zł; bagaż - do kwoty 800,- zł; bez opcji dodatkowych (zgodnie z warunkami ogólnymi dostępnymi w biurze, u organizatorów w szkole i u pilota grupy),
- opiekę pilota-przewodnika podczas całej imprezy.

UWAGI:

 1. Wycieczka obliczona jest dla co najmniej 40 uczestników. Przy mniejszej ilości osób wycieczka może być zrealizowana, ale cena ulegnie podwyższeniu.
 2. Niezbędnym do uczestnictwa w wycieczce jest ważny dokument tożsamości taki jak: tymczasowy dowód tożsamości, dowód osobisty lub paszport.
 3. Pierwszym posiłkiem jest obiadokolacja po przyjeździe do hotelu w Crecy. Prosimy o zabranie w rozsądnych ilościach prowiantu na drogę.
 4. W trakcie zwiedzania doliny Loary i w czasie powrotu mamy tylko dwa posiłki dziennie, a podczas przejazdu do Francji i w czasie pobytu na Lazurowym Wybrzeżu jesteśmy bez posiłków. Prosimy więc, o ewentualne zabranie takiego prowiantu, który przetrwałby przez te dni i stanowiłby w tym czasie uzupełnienie otrzymywanych posiłków lub stanowił bazę posiłków przygotowywanych we własnym zakresie. Możliwy jest oczywiście zakup dodatkowej żywności lub posiłków na miejscu, ale w odwiedzanych przez nas, popularnych turystycznie miejscach jest to dosyć kosztowne.
 5. Cena nie uwzględnia kosztów wstępów do zwiedzanych obiektów. Osoby zamierzające intensywnie wchodzić do poznawanych obiektów (choć w wielu miejscach nie jest to konieczne) mogą wydać (wraz z wieżą Eiffla, rejsem statkiem, Eurodisneylandem) nawet około 100,- €.
 6. Zakwaterowanie w "mobil home" wymaga wpłacenia kaucji w wysokości 30,- € za domek. Jest ona zwracana przy zdawaniu "mobil home" jeżeli stan domku nie budzi zastrzeżeń.
 7. Na wyposażeniu "mobil home" nie ma bielizny pościelowej (są tylko koce i poduszki), środków czystości, ręczników, papieru toaletowego i zapałek do kuchenki. Prosimy więc o zabranie wymienionych artykułów.
 8. Domek należy przed wyjazdem posprzątać albo pokryć koszty sprzątania w wysokości 35,- €.
 9. "Mobil home" jest w zasadzie przeznaczony dla 4 osób. W saloniku może jednak po rozłożeniu "siedziska" oficjalnie spać nawet dwie dodatkowe osoby. Tak więc za zgodą wszystkich mieszkańców domek może być zamieszkały przez 5, a nawet 6 osób. Cena wycieczki dla takich niejako "dodatkowych" osób wynosi 2000,- zł.